Pályázó neve: Mertcontrol HL-Lab Kft (korábbi nevén: Prokat Mérnöki Iroda Kft.)
Projekt azonosítószáma: GINOP-6.1.6-17-2018-00426
Projekt címe: Munkahelyi képzések megvalósítása a Prokat Mérnöki Iroda Kft-nél.
Támogatás összege: 9 840 837 Ft
Összköltsége: 9 840 837 Ft
A támogatás mértéke: 100 %
A projekt megvalósításának kezdete: 2019.05.01.
A projekt befejezése: 2020.07.22.
A projekt tartalmának bemutatása:
A projektidőszak alatt 24 főt vontunk be a képzésekbe, közülük 4 fő hátrányos helyzetű munkavállalót. A képzések munkaidőben valósultak meg, így a projekt keretén belül a kieső munkaidőre munkabértámogatást kaptunk a képzéseken részt vevő személyek után. A megvalósított képzések:
- „Együttműködés-fejlesztés” képzés (50 óra) 11 főnek. A képzés során a következő kompetenciaterületekben erősödtek a résztvevők: együttműködés, önismeret, érzelmi intelligencia, kommunikáció és non-verbális kommunikáció.
- „Infokommunikációs ismeretszerzés” (40 óra) 13 főnek. A képzés során az alapvető számítástechnikai isneretektől kezdve, az operációs rendszerek és infokommunikációs eszközök megismerésén át a word és excel programokat ismerhették meg részleteiben a résztvevők.
- „Ipar 4.0 Felkészülés” Képzés (20 óra) 10 főnek. Az Ipar 4.0 szemlélet bevezetése érdekében valósítottuk meg ezt a képzési programot, hiszen a szemléletmód bevezetése által a termelő- és gyártási rendszerek, ügyfelek felé nyújtott szolgáltatásaink hatékonysága javulhat, ami összességében az egész szervezetre pozitív hatást gyakorol.
Precíziós talajtérképezési információ-szolgáltató rendszer fejlesztése
Megkezdődött a Prokat Mérnöki Iroda Kft. „Precíziós talajtérképezési információ-szolgáltató rendszer fejlesztése” című, GINOP-2.1.2-8-1-4-16-2018-00680 azonosító számú kutatás-fejlesztési projektje.
A 24 hónapos projektidőtartam alatt megvalósuló tevékenységek egy olyan informatikai rendszer kidolgozására fókuszálnak, amelynek szolgáltatott termékei hozzáadott értéket képviselnek a precíziós gazdálkodást folytató mezőgazdasági termelőknek rutinszerű feladataik tervezése során.
Az uniós támogatással, a Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és Innovációs Programjának keretében megvalósuló projekt alapvető elemei az alábbiak:
- helyzetértékelés, koncepcionális tervezés;
- adatbázis-építés, illetve terepi adatgyűjtés;
- innovatív digitális termékek meghatározása és kifejlesztése;
- informatikai keretrendszer kidolgozása az adatszolgáltatás biztosításához;
- applikáció-fejlesztés.
A fejlesztés számos elemében új megoldásokat tartalmaz, korszerű informatikai eszközök felhasználásával, adatfeldolgozó algoritmusok kidolgozásával. A projekt a megvalósítási időszakban Hajdú-Bihar megye mezőgazdasági területeire összpontosít. A projekt összköltségvetése 288,324 millió Ft, melyből 158,5 millió forint vissza nem térítendő támogatás.